ELGYDIUM EDUKACYJNA PASTA DO ZĘBÓW

ELGYDIUM edukacyjna pasta do zebów barwiaca płytkę nazębna – to pierwsza pasta do zębów, która pomaga udoskonalić technikę szczotkowania zębów całej rodziny. Zawiera Fluorinol (1) w stężeniu 1000 ppm jonów fluorku, pomagający chronić zęby przed próchnicą oraz kombinacje substancji barwiących, specjalnie dobranych ze wzgledu na ich zdolność do zabarwiania płytki nazebnej.

JAK STOSOWAĆ

1. Wyszczotkuj zęby pastą ELGYDIUM EDUKACYJNĄ w taki sposób, jak zwykle to robisz.

2. Wypłucz usta i sprawdź w lustrze, które miejsca pominąłeś – są one zabarwione na zielono.

3. Bez nakładania dodatkowej porcji pasty wyszczotkuj ponownie zęby, żeby usunąć z nich pozostałybarwnik.

4. Uśmiechnij się 😉

OPINIA EKSPERTA

Zarówno dzieci jak i dorośli mają często problem z właściwym domyciem zębów. Dzieci z racji wieku nie mają jeszcze wypracowanej techniki szczotkowania zębów, ale także dorośli nie zawsze prawidłowo myją zęby. Efektem braku odpowiedniej techniki szczotkowania jest zalegająca płytka nazębna, która jest główną przyczyną próchnicy, chorób dziąseł czy nieświeżego oddechu. Płytka nazębna jest niewidoczna przez co jest trudna do zlokalizowania i usunięcia.

ELGYDIUM EDUKACYJNA pasta do zębów uwidacznia płytkę nazębną wybarwiając ją na kolor zielony. W trakcie szczotkowania widać gdzie zęby są dokładnie umyte a gdzie należy je doczyścić. Pozwala to wyrobić właściwy nawyk szczotkowania zębów zarówno u dorosłych jak i dzieci powyżej 7 roku życia.

elgydium edukacyjna pasta do zębów

SKŁAD

  • Specjalistyczna mieszanka barwiąca na zielono – zabarwia tymczasowo płytkę nazębną, aby uwydatnić miejsca wymagające doczyszczenia
  • Fluorinol 1000 ppm – zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy zębów i wzmacnia szkliwo. Pobudza proces reminalizacji szkliwa
  • Siliglikol 0,5% – tworzy warstwę ochronną na szkliwie w celu zmniejszenia ryzyka kolonizacji bakterii i wydłuża działanie fluoru

WYNIKI KLINICZNE

Poprawa techniki szczotkowania: usuwa 50% więcej płytki nazębnej już od pierwszego szczotkowania(1)

(1) Dorośli: badanie tolerancji i skuteczności przeprowadzone na 45 uczestnikach przez okres 3 tygodni 2 razy dziennie/średnia wieku 25 lat.

    Dzieci: badanie tolerancji i skuteczności przeprowadzone na 44 uczestnikach przez okres 3 tygodni 2 razy dziennie/średnia wieku 9 lat.