Wybielanie zębów Warszawa

Proste i skuteczne wybielanie zębów to najczęściej wykonywany zabieg w stomatologii estetycznej, mający na celu przywrócenie zębom młodości i pięknego wyglądu. W klinice Adent stosujemy kilka metod wybielania za pomocą nakładek, w tym wybielanie domowe żelem Opalescence i w gabinecie u dentysty przy użyciu lampy akceleracyjnej LED.

Wybielanie zębów

Stomatologia to dziedzina, która zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu. Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. W naszym gabinecie stosujemy wszystkie najbezpieczniejsze metody wybielania zębów przy użyciu nakładek (szyn) w które deponuje się preparat wybielający. Proces wybielania nie uszkadza tkanek twardych zęba, dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów w znacznym stopniu. Pacjenci mogą wybierać z pośród kilku metod wybielania zębów. Oto one:

Wybielanie zębów w domu

Preparat wybielający Opalescence przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Kuracja trwa około 7 – 10 dni. Do wybielania nakładowego/domowego używamy 3 stężeń preparatów wybielających 10,15 oraz 20 % dobieranych indywidualnie przez prowadzącego lekarza dentystę.

Zabiegom wybielania może towarzyszyć nadwrażliwość zębów o różnym nasileniu. W jej znoszeniu pomagają pasty wysoko-fluorowe, takie jak Elmex Sensitive lub preparaty specjalistyczny, na przykład. Żel do znoszenia nadwrażliwości Ultradent Ultraez

Wybielanie w gabinecie lampą akceleracyjną LED.

Stosujemy wybielanie nadtlenkiem wodoru aktywowanym lampą LED SmartBright. Przed zabiegiem zęby muszą zostać mechanicznie oczyszczone z kamienia i osadu, ubytki próchnicowe zaopatrzone ostatecznie lub tymczasowo. Odizolowane zęby przeznaczone do wybielenia pokrywa sie warstwą silnego żelu wybielającego, powtarzając procedurę 4 krotnie.Zabieg trwa około 45 minut. Efekt wybielenia jest widoczny zaraz po zakończeniu naświetlania. U większości pacjentów zabieg wymaga powtórzenia po około 10-14 dniach. Kolor, tak jak w przypadku innych metod, stabilizuje się około 14 dni. Żel do wybielania gabinetowego.

Wybielanie zęba martwego

Wybielanie koron zębów martwych, przeleczonych wcześniej kanałowo wymaga osobnego postępowania, ukierunkowanego na dany ząb. Do przebarwień w zębach martwych dochodzi „od środka” w wyniku przenikania do drobnych kanalików w wewnętrznej strukturze zęba barwników towarzyszących stanom zapalnym,urazowi czy procesowi leczenia, Chcąc wybielić taki ząb musimy oczyścić, opracować jego wnętrze i założyć do jego wnętrza materiał wybielający.. Taką wkładkę wymienia się kilkakrotnie, co kilka dni.. Na ostatniej wizycie zakłada się wypełnienie ostateczne.Żel wybielający

Wybielanie kombinowane:
Preparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a metoda polega na dwóch fazach:
1. faza gabinetowa (jedno lub dwa spotkania po 45 min.)
2. faza domowa (4 – 5 dni)

Pacjent, który postanawia wybielić swoje zęby musi wiedzieć, że zanim podda się takiemu zabiegowi powinien całkowicie wyleczyć jamę ustną. Na konsultacji w gabinecie może okazać się, iż przed wybielaniem konieczne będzie leczenie zębów (próchnica) lub śluzówki jamy ustnej (np. afty).
Leczenie może polegać na usunięciu całej próchnicy i zaopatrzeniu tak powstałych ubytków materiałami tymczasowymi. Ostre zmiany na powierzchni błony śluzowej będą musiały być wyleczone, gdyż w przeciwnym wypadku substancja wybielająca uszkodziłaby śluzówkę w sposób nieodwracalny. Dlatego tak ważnym jest kontrola stanu jamy ustnej przed użyciem jakichkolwiek materiałów do wybielania zębów.

Dodaj komentarz

Color Skin

Nav Mode

Call Now Button