Protetyka stomatologiczna/leczenie protetyczne

Nieestetyczne, przebarwione wypełnienia, braki zębowe różnego pochodzenia. Dla wielu z pacjentów to przeszkoda dla swobodnego mówienia, uśmiechania . To także problem w żuciu pokarmów. Jest kilka sposobów na rozwiązanie tych problemów, zajmuje się tym protetyka stomatologiczna.

Każda utrat zęba prowadzi do nieodwracalnych zmian w szczęce i żuchwie. Nasze pozostałe żeby dostosowują się do zaistniałych zmian, przesuwają i ustawiają w optymalnej pozycji. Często ich ustawienie jest nieprawidłowe, mamy do czynienia  z powstawaniem węzłów urazowych prowadzących do starcia powierzchni, pęknięć złamań.

Czy możemy tak funkcjonować? Oczywiście, że tak. Czy możemy chodzić w jednym bucie? Oczywiście, że możemy.

Zakładając hipotetyczne funkcjonowanie w jednym bucie przez wiele lat chodzenia możemy spodziewać się, że jego brak nie tylko narazi nas na śmieszność, ale i odbije się na stawach kolanowych, biodrowych czy kręgosłupie.  Zmiany balansu zgryzu prowadzą także do zmian w stawach skroniowo-żuchwowych. Pojawiają się często ból, trzaski czy znane niektórym „wypadanie szczęki” przy szerokim otwieraniu ust, ziewaniu.
Każdy brak zęba niesie za sobą lawinę zmian w jamie ustnej. Przy odrobinie szczęścia nie poczujemy jej szybko, ale dla naszego zdrowia powinniśmy jak najszybciej odtwarzać to czego nam ubyło w uzębieniu.

Czy jest to pojedynczy ząb, starta powierzchnia czy złamane fragment korony pomoże nam w tym protetyka stomatologiczna. Nie zwlekajmy z leczeniem protetycznym.

 

 

 

W gabinecie dentystycznym ADENT wykonujemy między innymi:

 

Licówka porcelanowa
Wkłady, nakłady protetyczne
Wkłady koronowo/korzeniowe
Implanty
Korony
Mosty
Protezy częściowe i całkowite
Proteza szkieletowa

 

Cennik