Piękny i zdrowy uśmiech to zęby bez kamienia nazębnego, osadów i przebarwień. A takie efekty zapewnia tylko czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym. Przebarwienia i osady usuwa się poprzez piaskowanie zębów za pomocą specjalnego proszku i sprężonego powietrza. Należy pamiętać, że piaskowanie może być zabiegiem wykonywanym oddzielnie, ale najlepsze efekty zapewnia w połączeniu ze skalingiem.

Co to jest piaskowanie zębów?

Kamień osadza się na zębach niektórych pacjentów bez względu na to jak bardzo o nie dbają. Nawet codzienne szczotkowanie, używanie płynów do płukania i nici dentystycznej nie gwarantuje zębów całkowicie wolnych od kamienia. Aby usunąć kamień, którego nawarstwianie się grozi chorobami przyzębia, dobrze wykonać skaling a następnie piaskowanie zębów.

Skaling usunie twarde, zmineralizowane złogi zalegające tak nad dziąsłem jak i poniżej. Piaskowanie zębów po skalingu umożliwi stomatologowi dotarcie do przestrzeni między zębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc. Jest więc piaskowanie zabiegiem niezbędnym, jeśli chcemy uzyskać jednolite kolorystycznie, całkowicie wolne od przebarwień zęby.

Efekty przed i po

Płytka nazębna, odkłada się długo. Nieusuwana ulega z czasem mineralizacji – stwardnieniu, przekształcając się w kamień nazębny. Zdarza się, że usuwamy ją dopiero wtedy, kiedy zaczyna nam przeszkadzać: wchodzi w kieszenie około zębowe powodując dyskomfort, ból i stan zapalny. Aby uniknąć tych wszystkich dolegliwości, warto usuwać kamień nazębny systematycznie. Piaskowanie zębów utrzymuje jamę ustna w doskonałym stanie.

Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym, bezpiecznym również dla kobiet w ciąży.

Opinie i cena

Piaskowanie zębów wykonać można także u kobiet w w ciąży. To zabieg cieszący się dobrą opinią: bezbolesny i efektywny. Systematyczna higienizacja jamy ustnej nie ma ceny: zabiegi takie jak piaskowanie chronią przed rozwojem chorób przyzębia, próchnicy oraz gwarantują piękny uśmiech.