Piękne zęby stanowią symbol zdrowia i urody. Są nieodłącznym elementem uśmiechu, który wpływa nie tylko na estetykę twarzy, ale także pewność siebie i dobre samopoczucie. Utrata zębów, podobnie jak ich złamania czy ukruszenia powodują znaczne zaburzenia estetyki twarzy. Również przebarwienia pojawiające się na zębach powodują obniżenie naszej atrakcyjności. Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z tego typu problemami jest stomatologia estetyczna, zwłaszcza estetyczna odbudowa zębów. Ma ona na celu poprawę wyglądu estetycznego uzębienia, a co za tym idzie – również twarzy.

Estetyczną odbudowę zębów najczęściej wykonuje się w sytuacji, kiedy tkanki zębów są uszkodzenie w wyniku urazu, zniszczone przez próchnicę, ścieranie lub erozję, zniekształcone w wyniku nieprawidłowego rozwoju, a także pokryte przebarwieniami niedającymi się usunąć w procesie wybielania zębów. Estetyczna odbudowa zębów jest więc proponowana osobom, którym przytrafiło się złamanie, wyszczerbienie lub ukruszenie zębów, a także osobom, u których wymagana jest zmiana koloru zęba lub zębów.

Współczesna stomatologia daje wiele możliwości odbudowy zębów, nawet wtedy, gdy są one bardzo zniszczone. Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszy się odbudowa kompozytem. Wypełnienia kompozytowe są jednym z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Mogą być stosowane zarówno do niewidocznych wypełnień, jak również rekonstrukcji utraconych części zęba.

Odbudowa zębów siecznych i bocznych

Zęby sieczne i boczne można z powodzeniem odbudować wspomnianym wyżej kompozytem. Pod warunkiem, że ubytki są małej lub średniej wielkości. W przypadku dużo większych uszkodzeń, niezbędne jest wykonanie korony porcelanowej lub licówki w celu prawidłowej odbudowy zębów. Wracając jednak do kompozytu, to materiał ten doskonale wpasowuje się kolorem i kształtem w naturalny ząb.

Kompozyt idealnie oddaje naturalny kształt zęba i do złudzenia przypomina jego własny kolor, dzięki czemu po zakończonym zabiegu pacjent ma szansę na nowo cieszyć się naturalnym, pięknym i zdrowym uśmiechem z gwarancją wieloletniej trwałości. Materiał kompozytowy ma jeszcze inną, cenną zaletę. Jest nią transparentność, która pozwala na naturalną grę światła padającego na ząb z otoczenia.

Ceny naszego gabinetu stomatologicznego

Klinika stomatologiczna ADENT świadczy szeroki zakres usług, w sposób kompleksowy dbając o najdrobniejsze detale i naturalny wygląd. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi były dopasowane do potrzeb pacjentów i ich możliwości finansowych. Bez utraty jakości, bezpieczeństwa i poziomu higieny pracy oferujemy atrakcyjne ceny estetycznej odbudowy zębów.

Gwarantujemy, że w naszym gabinecie atrakcyjna cena idzie zawsze w parze z najlepszą jakością.

I tak na przykład wypełnienie kompozytowe to koszt rzędu 100/250zł. Odbudowa zęba materiałem kompozytowym = 200/250zł. Estetyczna odbudowa zębów siecznych – 200/250zł.