Implanty zębowe

to obecnie bardzo dobra propozycja dla pacjentów z brakami zębowymi wszelkiego typu. Nie trzeba już niepotrzebnie szlifować własnych, zdrowych zębów aby znów posiadać wspaniały, pełny uśmiech! W naszej praktyce już od dawna stosujemy kilka wiodących systemów implantologicznych, których skuteczność jest bliska 95 %. Aby dowiedzieć się więcej o tym co to jest implant, proponujemy zapoznać się z poniższymi informacjami.
Cennki

KTO MOŻE MIEĆ ZAŁOŻONE IMPLANTY?

Istnieją pewne kryteria doboru Pacjentów do tej nowatorskiej metody. Przede wszystkim są to kryteria kostne („dobra” jakość kości którą można wykorzystać jako stabilną bazę dla planowanej implantacji, oraz warunki zwarciowe, które pozwalają na skonstruowanie optymalnie dopasowanej korony, mostu lub protezy na implantach. Warunki te określa się indywidualnie na podstawie prostych badań radiologicznych (także TC – tomografii komputerowej). Dziś wiedza nasza daje niezwykle szerokie możliwości takiego poprowadzenia leczenia, aby operować osoby, którym kiedyś odmawiano zakładania implantów. Jeżeli Pacjent jest ogólnie zdrowy, a krzepnięcie wynaczynionej krwi przebiega normalnie, to nie musi wykonywać żadnych specjalistycznych badań przed zabiegiem. Po prostu po wypełnieniu wywiadu medycznego, który analizuje lekarz, wyznaczany jest termin zabiegu. W przypadku niezwykle dużego zaniku kości szczególnie w szczęce nie ma możliwości nawiercenia tkanki i stabilnego umieszczenia implantu. Wtedy Pacjent kwalifikowany jest do przeszczepu kości (najczęściej z bródki lub biodra) który odtworzy minimalne warunki dla implantów. Pacjentami, którym nie rekomenduję implantów są Pacjenci z cięższymi postaciami chorób układu krwionośnego, nerwoweg, hormonalnego i kostnego. Nałogowi palacze nie są odsyłani z kwitkiem, podchodzimy do tematu indywidualnie i często znajdujemy kompromis pomiędzy bezpieczeństwem leczenia a przyzwyczajeniami pacjenta zapraszam na konsultacje i indywidualna ocenę!

IMPLANTACJA KLASYCZNA – ETAPY

1. BADANIE i PLAN LECZENIA (KONIECZNOŚĆ POSIADANIA PANTOMOGRAMU LUB BADANIA CT)

Po zakwalifikowaniu Pacjenta do leczenia implantologicznego omawiamy plan leczenia i szczegóły zabiegu oraz przeprowadzam dokładną kontrolę przyzębia i pozostałych zębów aby ustalić, czy ich stan pozwala na przeprowadzenie implantacji. Jeżeli jest konieczność wykonania dodatkowych badań (np. TC, badania krwi, opinie kardiologa lub innego specjalisty) to proszę Pacjenta o ich wykonanie. Po dostarczeniu badań analizuje je i jeżeli nie zmieniają w sposób zasadniczy ustalonego plany działania są wykorzystywane wyłącznie w celu wybrania najodpowiedniejszego planu postępowania leczniczego. Jeżeli zalecone badania burzą plan – konieczne jest drugie spotkanie na którym wyznaczone zostaną modyfikacje pierwotnych założeń. Wtedy precyzujemy date zabiegu i wypisuje receptę na leki osłaniające oraz wydaje zalecania przedzabiegowe.

2. ZABIEG CHIRURGICZNY

Podczas tego etapu implanty (lub implant) zostają umieszczone w specjalnie spreparowanych za pomocą wierteł łożach kostnych i zaszyte płatem dziąsła. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu (kilkanaście godzin) mogą wystąpić bóle w miejscach wszczepionych implantów wynikające z uruchomienia przez organizm naturalnych procesów zapalnych. Dlatego stosujemy odpowiedni antybiotyk i ewentualnie doustne leki przeciwbólowe. Ważną sprawą jest aby po zabiegu implanty nie były uciskane ani poruszane, dlatego nasi pacjenci proszeni są o stosowanie odpowiedniej diety. W okresie pooperacyjnym trzeba stosować najwyższy reżim higieny jamy ustnej (odpowiednie płukanie jamy ustnej, dieta, szczoteczki pozabiegowe).

3. ZDJĘCIE SZWÓW GOJĄCYCH

Etap ten to rutynowe zdjęcie szwów założonych podczas implantacji. Zwykle odbywa się po kilkunastu dniach po zabiegu.

4 . ETAP PROTETYCZNY

Na tym etapie (po zintegrowaniu się implantów) z kością pacjenta (od 3 do 6 miesięcy) możemy wykonać pracę protetyczną. Tym samym kończymy leczenie implantologiczne.

 

IMPLANT NATYCHMIASTOWY W MIEJSCE ZĘBA!

Implanty zębowe natychmiastowe są najczęściej proponowane Pacjentom u których trzeba natychmiast usunąć zniszczony przez próchnicę, lub złamany ząb. Procedura jest dwuetapowa i polega na jednym zabiegu chirurgicznym podczas którego usuwamy zniszczony korzeń i po nieznacznym poprawienia kształtu miejsca po korzeniu szeregiem wierteł implantologicznych, zakładamy implant. Zawsze należy użyć biomateriału do wypełnienia naturalnych nieregularności zębodołu wobec implantu (dodatkowy koszt). Na implant możemy założyć koronę tymczasową z akrylu (wystarczająco dobrze imituje zęba), lecz to pogarsza warunki wygajania implantu, dlatego zalecam to tylko w przypadku zębów przednich. Następnie po czterech do sześciu miesiący wykonuję koronę ostateczną z porcelany.

 

Łącznik na implancie przed osadzeniem korony
Praca w odcinku estetycznym osadzona na implancie. osadzona na implancie.
zabiegi rekonstrukcji wyrostka zębodołowego
zabiegi podwyższania dna zatoki szczękowej

Cennik