Most porcelanowy

Korona lub most porcelanowy to najpopularniejsze metody zastąpienia jednego lub wielu utraconych zębów.
Warunkiem długoletniego funkcjonowania tych konstrukcji jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Bakterie niezwykle łatwo gromadzą się na styku korony i zęba, na którym jest osadzona a także pod przęsłem mostu odtwarzającym brakujący ząb. Ponieważ trudno jest doczyszczać tę przestrzeń warto wspomagać się specjalnymi nićmi lub szczoteczkami międzyzębowymi. Rad udzieli twój dentysta lub higienistka.

Most porcelanowy

Jeśli brakuje jednego lub wielu zębów rozwiązaniem dla nas może być most protetyczny. Zęby sąsiadujące z brakującym muszą być zdrowe. Stanowią one potencjalne oparcie i zaczepienie dla mostu. Zęby filarowe szlifuje się podobnie jak w przypadku korony..

Technik protetyk wykonuje most zgodnie ze wskazówkami dentysty. Most porcelanowy może obejmować od 2 do 14 zębów.
Do jego wykonania używane są te same materiały jak w przypadku pojedynczej korony, porcelana/złoto, porcelana/tytan lub coraz bardziej popularna pełna ceramika lub na cyrkonie. W przypadku mostów porcelanowych na podbudowie z metalu ich powierzchnię pokrywa porcelana upodabniająca odtwarzane uzębienie do naszego własnego . Zwykle potrzeba na to 3-4 wizyt u dentysty zanim dopasowany most zostanie na stałe zacementowany na oszlifowanych zębach. Do tego czasu braki mogą być uzupełnione plastycznymi koronami lub mostami tymczasowymi.

Color Skin

Nav Mode

Call Now Button