Szyny zgryzowe.
Często budzisz się  bólem głowy lub obolałą szczęką? To może być następstwo zgrzytania, zaciskania lub silnego zagryzania zębów podczas snu. To bardzo częste odreagowanie przez nas stresu powodowanego pracą, informacjami medialnymi, codziennymi problemami etc.

Syna zgryzowa może zmniejszyć lub całkowicie usunąć dolegliwości. Szyna zgryzowa zrobiona jest z termo-plastycznego tworzywa twardego lub miękkiego wykonywanego w laboratorium protetycznym w oparciu o model gipsowy twojego uzębienia szczęki i żuchwy.
Szyny używa się do 8h na dobę najczęściej podczas snu w celu ochrony zębów przed ścieraniem.

Szyna zgryzowa

Skąd wiemy o tym, że zgrzytamy zębami?
Przy okazji wizyty kontrolnej dentysta zauważa, że zęby wykazują cechy zużycia,starcia większego niż norma dla wieku pacjenta . Żeby mogą mieć poprzecierany ostre brzegi. Dentysta sprawdza ruchomść szczęk, sprawdza kontakty międzyzębowe oraz szerokość rozwierania szczęki i żuchwy.

Pomóż nam chronić Twoje zęby.
Kiedy dowiemy się co jest przyczyną zgrzytania w twoim przypadku będziemy w stanie zaproponować odpowiednie metody leczenia.

Szyna zgryzowa chroni zęby podczas snu przed ścieraniem oraz przeciążeniem.
Czasami konieczne jest korekta zgryzu, która może polegać na wymianie startych wypełnień lub nawet na leczeniu ortodontycznym.
W niektórych przypadkach zalecane są ćwiczenia miorelaksacyjne pomagające zmniejszyć napięcie mięśniowe.

W szczególnie nasilonym bruksizmie zalecany jest nawet zabieg ostrzykiwania botoksem.

Odpowiednią ilość Botoxu wstrzykuje się w przerosłe mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe
Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych
i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być „kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.