Usuwanie kamienia – Kamień nazębny to wróg zdrowych zębów. Zapewnia idealne środowisko dla rozwijających się baterii, sprzyja obnażaniu szyjek zębowych i paradontozie. Nic więc dziwnego, że usuwanie kamienia (skaling) to jeden z najistotniejszych zabiegów profilaktycznych. Warto przy tym wiedzieć, że praktycznie każdy jest narażony na osadzanie się płytki i kamienia nazębnego. Kawa, herbata, czerwone wino to tylko niektóre czynniki sprzyjające.

Skaling dentystyczny

Usuwanie kamienia powinno stać się jednym ze zdrowych nawyków. Skaling zębów w naszej klinice odbywa się przy użyciu skalerów ultradźwiękowego, nowoczesnego i bardzo skutecznego. Cena zabiegu dotyczy skalingu poddziąsłowego – usuwa się wówczas kamień nazębny nie tylko z korony zęba, ale również ten, który osadza się pod powierzchnią dziąseł. Jest to zabieg bezpieczny, należy jednak przestrzegać zaleceń stomatologa. W przypadku kobiet w ciąży zaleca się mechaniczne usuwanie kamienia.

Dlaczego warto wykonać zabieg?

W zależności od wieku pacjenta i jego wrażliwości na ból, dentysta może zaproponować usuwanie kamienia nazębnego (profesjonalnie określany jako skaling) metodą ręczną lub mechaniczną. Kamień zostaje rozbity na mniejsze kawałki i całkowicie usunięty z powierzchni zęba. Korzystamy wyłącznie z nowoczesnych technologii oraz wysokiej klasy urządzeń dentystycznych, które zapewnią Ci profesjonalne czyszczenie, w trakcie którego stomatolog zadba o Twój komfort psychiczny.

Twój komfort jest dla nas najważniejszą rzeczą, dlatego dołożymy wszelkich starań, by zapewnić Ci bezpieczeństwo, otoczyć troskę i pomóc wyleczyć zęby. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia wizyty.