Dla wielu pacjentów którzy są niezadowoleni z wyglądu swoich zębów licówki z porcelany mogą być szybkim i trwałym rozwiązaniem. Jeśli twoje zęby są krzywe, popękane, odbarwione, posiadają nieestetyczne i rozległe plomby, stracie powierzchni związane z mechanicznym zużyciem możesz otrzymać zupełnie nowy piękny uśmiech, stosunkowo szybko i tanio, za pomocą licówek porcelanowych.

Specjalizacja stomatologii estetycznejSpecjalista
Lekarz dentystaRafał Kleszczewski
Lekarz dentystaMikeal Wojtczuk

Projektowanie licówek

W gabinecie dentystycznym ADENT możemy zaprojektować wszystkie rodzaje licówek aby rozwiązać problemy uśmiechu naszych pacjentów.
Nowy kształt i kolor odtworzonych licówkami zębów potrafi diametralnie poprawić wygląd zębów.
Licówka porcelanowa stanowi tak naprawdę nową, zewnętrzną warstwę zęba przyklejaną do jego powierzchni i związaną z nią w bardzo silny sposób.

Szlifowanie zęba

Ząb szlifowany jest na pierwszej wizycie. Szlifowanie polega na usunięciu diamentowym wiertłem zewnętrznej warstwy zęba, czasami nieznacznym jego skróceniu. W ten sposób robimy miejsce dla porcelany. To w przypadku licówek korygujących kształt i kolor. Przy wykonywaniu licówek z porcelany skaleniowej, korygujących w głównej mierze kształt, szlifowanie zęba jest praktycznie zbędne. Następnym etapem jest pobranie wycisku i wysłanie jego do pracowni protetycznej. Na postawie wycisku wykonywane są modele poddawane następnie skanowaniu. Wykonanie licówki, w zależności od techniki, zajmuje do 5 dni roboczych. Przygotowane licówki mocowane są do powierzchni zębów za pomocą specjalnych cementów kompozytowych.

Cementowanie

Cementowanie licówek to niezmiernie ważny etap pracy. Od jego poprawności zależy w głównej mierze żywotność pracy. Przewidziany czas cementowania to około 30 minut ba jeden ząb. Żywotność licówek porcelanowych jest bardzo długa i może wynosić nawet 20 lat. Ich wykonanie wymaga niewielkiej ingerencji we własne zęby a może dać spektakularną poprawę ich wyglądu. Czynniki te oraz bardziej dostępna cena pracy wpływają na coraz większą popularność zabiegów licowania zębów. W naszym gabinecie wykonywaniem licówek zajmuje się większość lekarzy wykonujących uzupełnienia protetyczne. W wyborze pomoże zawsze osoba planująca Państwa pierwszą wizytę.


Przeciwwskazania do wykonania licówek

  • zęby leczone kanałowo
  • pojedyncze licówki
  • bruksizm /zgrzytanie zębami/
  • zgryz urazowy / wada zgryzu stwarzająca ryzyku uszkadzania licówki /
  • parafunkcje /obgryzanie paznokci skórek/
  • wysoka grupa ryzyka próchnicy

    Możliwe komplikacje po wykonaniu zabiegu

  • nadwrażliwość opracowanych zębów / mija po kilku dnia-tygodniach
  • nieodwracalne zapalenie miazgi /wymaga leczenia kanałowego

Cennik licówek