Szczoteczka do zębów ultra miękka i skuteczna

Szczoteczka do zębów ultra miękka i skuteczna

CURAPROX CS 5460 – Szczoteczka do zębów ultra miękka i skuteczna.

Twarde włosie połączone ze złą techniką szczotkowania prowadzi do recesji dziąseł. Osoby, które preferują szczoteczki do zębów z twardym włosiem używają zbyt dużego nacisku – nawet jeśli podczas szczotkowania robią małe, okrężne ruchy, które są rekomendowane przez stomatologów, zamiast szorowania tam i z powrotem.

Szczególnie młodzi ludzie uszkadzają linię dziąsła używając twardych szczoteczek do zębów. Jest to tym bardziej katastrofalne, ponieważ odbywa się to w przekonaniu, że robią coś dobrego dla swoich zębów i dziąseł. Dla młodych ludzi higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna, dlatego czyszczą swoje zęby zbyt często, ze zbyt dużym naciskiem używając twardego włosia, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia bruzdy dziąsłowej.

Przy myciu zębów obowiązuje zasada: indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależnosci od stanu zebów i dziąseł. Dlatego opracowano szczotki do zębów CURAPROX sensitive o wysokiej zdolności dopasowywania się do różnych warunków.
Włosie z tworzywa CUREN® zachowuje wysoką poczatkową sztywność także w stanie mokrym. Dlatego do budowy szczotki można było użyć wiekszej ilości cieńszych włosków, które nadają szczotce miękkość, ale również umożliwiaja głębszą penetrację w przestrzeniach międzyzębowych. CURAPROX ultra soft ma małą zwartą główkę i czyści intensywnie, ale delikatnie. Wszystko jedno, której ze szczotek użyjemy: miękkiej czy supermiękkiej – językiem natychmiast wyczujemy różnicę. Zęby są gładkie, czyste i naturalnie błyszczące.

Opis szczoteczki :Na główce tej szczotki umieszczono ponad 5460 ultracienkich (0,1 mm), ciasno stłoczonych włosków. Wyjątkowo delikatne włoski wykonane z tworzywa CUREN docierają do każdego miejsca wokół zęba i dziąsła, nie wycierając przy tym szyjki zęba. Szczoteczka do zębów doskonale czyści powierzchnię zęba, masuje dziąsła nie powodując krwawień – idealna do czyszczenia zębów metodą Bass.
Włosie Curen nie robi się sztywne pod wpływem wilgoci, dzięki czemu zachowuje swą naturalną delikatność i miękkość.

ultra miękka szczoteczka do zębów