Profesjonalne usługi stomatologiczne w Warszawie

Dobry dentysta, mający do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt, potrafi sprawić, że wizyta w gabinecie nie jest czymś nieprzyjemnym. Warszawiacy potrzebujący fachowej oraz kompleksowej opieki dentystycznej mogą skorzystać z bogatej oferty usług z zakresu stomatologii świadczonych przez specjalistów naszego gabinetu Adent w Warszawie.

Usługi stomatologiczne dla wymagających

Fachowość oraz indywidualne podejście do oczekiwań pacjentów to jedne z filarów naszej pracy, dlatego usługi stomatologiczne kierujemy również do wymagających klientów proponując im nowoczesne rozwiązania w zakresie leczenia ortodontycznego, wstawiania implantów zębowych, licówek porcelanowych, a także usuwania kamienia nazębnego i wybielania zębów.

Leczenie ortodontyczne

Pacjentom poddawanym leczeniu ortodontycznemu możemy zaproponować założenie stałego aparatu ortodontycznego i językowego, aparatu Clear Aligner, aparatu płytkowego oraz aktywatora ortodontycznego.

Stały aparat stosowany jest w leczeniu bardziej skomplikowanych wad zgryzu. Niekiedy konieczne jest połączenie tej metody z innymi opcjami, które pozwolą osiągnąć zamierzony, trwały efekt. Aparaty stałe mogą być stosowane zarówno u dzieci, jak też dorosłych. Jedynym warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia leczenia, jest dobra kondycja zębów i dziąseł.

Alternatywą dla ortodontycznych aparatów stałych są aparaty językowe, które dedykowane są pacjentom chcącym w dyskretny sposób wyleczyć wady zgryzu. W odróżnieniu od tradycyjnych aparatów stałych, aparaty językowe umieszcza się na wewnętrznej powierzchni zębów za pomocą specjalnego kleju, dzięki czemu nie są one widoczne. Za ich pomocą można wyleczyć wszystkie wady zgryzu leczone tradycyjnymi aparatami stałymi. Podobnie jak w przypadku aparatów stałych, czas leczenia trwa zazwyczaj około 18-20 miesięcy.

Clear Aligner jest innowacyjną metodą leczenia, w której stosuje się przezroczyste nakładki prostujące zęby bez powodowania dyskomfortu związanego z ich codziennym użytkowaniem. Nakładki wykonane są z miękkiego materiału, nie posiadają elementów metalowych do mocowania czy skręcania, w efekcie są niezwykle wygodne oraz estetyczne.

Aparat płytkowy służy do leczenia prostszych wad zgryzu. Składa się z plastikowej płytki dopasowanej dokładnie do podniebienia oraz zębów. Używany jest przez 24 godziny na dobę poza porami posiłków.

Implanty zębowe

Implanty zębowe to rozwiązanie dla pacjentów, którym zależy na pięknym uśmiechu, ale borykają się z brakami zębowymi wszelkiego typu. Warunkiem skorzystania z zabiegu jest odpowiednia kondycja kości, które są bazą dla implantacji. Niezbędne jest więc przeprowadzenie odpowiednich badań kwalifikujących do zabiegu.

Pacjentom, u których trzeba natychmiast usunąć ząb zniszczony przez próchnicę lub złamany, proponujemy implanty natychmiastowe w miejsce zęba.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to szybkie i trwałe rozwiązanie dla pacjentów niezadowolonych ze swoich zębów, które są krzywe, popękane, odbarwione bądź posiadają nieestetyczne i rozległe plomby. Za pomocą licówek można zmienić kolor, kształt, a także odtworzyć starte lub popękane zęby. Opcja ta może być też alternatywą dla leczenia ortodontycznego. Za pomocą licówek zamykane są diastemy lub przerwy między zębami.

Alternatywą dla licówek porcelanowych są licówki kompozytowe wykonywane z materiału używanego do wypełnień. Licówki konstruowane są w laboratorium lub na modelu gipsowym w oparciu o wcześniej pobrany wycisk. Przygotowanie licówek kompozytowych jest szybsze oraz tańsze w stosunku do porcelanowych. Minusem jest ich krótsza żywotność.

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling

Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, to jeden z najistotniejszych zabiegów profilaktycznych. Nagromadzony kamień zapewnia środowisko dla rozwijających się bakterii oraz sprzyja obnażaniu szyjek zębowych i paradontozie. Dlatego usuwanie kamienia powinno stać się jednym ze zdrowych nawyków, tym bardziej, że nowoczesne technologie oraz wysokiej klasy urządzenia dentystyczne pozwalają na komfortowe i profesjonalne czyszczenie.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w stomatologii estetycznej. Jego celem jest przywrócenie zębom pięknego wyglądu. W klinice Adent oferujemy pacjentom kilka metod wybielania za pomocą nakładek, między innymi wybielanie domowe żelem Opalescence oraz w gabinecie dentystycznym za pomocą lampy akceleracyjnej LED.