Poduszka w walce z chrapaniem

Poduszka w walce z chrapaniem

Przełom w walce z chrapaniem – zadbaj o siebie i komfort swoich bliskich!
sissel silencium.

SISSEL® SILENCIUM to rewolucyjne i długo oczekiwane rozwiązanie! Poduszka w walce z chrapaniem. Poduszka ta, opierając się na innowacyjnych i zaawansowanych metodach, skutecznie zapobiega męczącemu i wyczerpującemu chrapaniu.

To jednak nie wszystko – tak jak pozostałe poduszki ortopedyczne Sissel wyposażona jest ona w unikalny profil i kształt, zapewniający anatomiczną i zdrową pozycję kręgosłupa podczas snu. Dla zwiększenia komfortu użytkowników niemałe znaczenie ma również większa szerokość poduszki, regulacja jej wysokości dla uzyskania najlepszego indywidualnego dopasowania oraz wykonanie z najnowocześniejszej pianki z pamięcią – pianki visco-elastic.

Poduszka Sissel Silencium to rezultat wieloletnich analiz i testów, których celem było stworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na wykorzystanie w praktyce potwierdzonych badaniami informacji o możliwości zniwelowania chrapania poprzez zmianę położenia ciała podczas snu. Powoływane wyniki badań jednoznacznie bowiem wskazywały, że wraz ze zmianą pozycji ciała lub głowy dochodzi do wyeliminowania lub znacznej redukcji chrapania.

Zasady działania poduszki redukującej chrapanie

Poduszka Silencium wyposażona jest system wewnętrznych czujników i mikrofony, które nieprzerwanie rejestrują dźwięki wydawane podczas snu oraz monitorują położenie głowy na poduszce. W chwili gdy odnotowane zostaną odgłosy chrapania, właściwe komory powietrzne automatycznie i cicho wypełniają się, powodując delikatne przemieszczenie i zmianę pozycji głowy na poduszce. Zmiana położenia głowy zwiększa dystans pomiędzy językiem a gardłem, udrażniając drogi oddechowe i w konsekwencji redukując chrapanie.

Przy braku zamierzonego efektu przy pierwszym przemieszczeniu, poduszka SILENCIUM stopniowo kontynuuje zmiany ułożenia głowy w różnych kierunkach, szukając pozycji, w której chrapanie ustanie lub zostanie najbardziej zredukowane.

Ważne informacje o Sissel Silencium

SISSEL® SILENCIUM przeznaczona jest dla osób zmagających się ze „zwykłym” chrapaniem (chrapaniem kompensacyjnym), które nie ma podłoża chorobowego. Nie powinni jej natomiast stosować pacjenci cierpiący na bezdech senny, zawroty głowy w pozycji leżącej, schorzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz przechodzący rekonwalescencję po operacji kręgosłupa. Poduszka nie jest przeznaczona dla dzieci.

Oprócz funkcji zapobiegania chrapaniu poduszka Sissel Silencium posiada wszystkie zalety najwyższej jakości poduszki ortopedycznej. Jej kształt zapewnia odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, dzięki czemu rozluźnia nacisk między kręgami oraz odciąża mięśnie. Wyposażona jest również w wyjmowaną wkładkę Vario z pianki sprężystej, której zastosowanie lub usunięcie umożliwia doskonałe dopasowanie wysokości poduszki do budowy ciała użytkownika. Maksymalny komfort podczas snu jest też zasługą wytrzymałej i idealnie rozkładającej nacisk pianki visco-elastic (pianki z pamięcią – memory foam), z której zbudowana jest zewnętrzna warstwa poduszki.

SISSEL® SILENCIUM to wyrób medyczny posiadający certyfikat zgodności z Dyrektywą 93/42/EWG. Poduszka objęta jest dwuletnią gwarancją (z możliwością jej przedłużenia do 3 lat).