Oral-B dba o nasze zęby i dziąsła.

Oral-B dba o nasze zęby i dziąsła.

Oral-B dba o nasze zęby i dziąsła.

Czy masz jakiekolwiek pytania związane z higieną jamy ustnej? Służymy pomocą! Eksperci Oral-B chętnie podzielą się z Tobą wiedzą na temat zdrowia zębów oraz wskażą najlepsze rozwiązania Twoich problemów z zębami.

Higiena jamy ustnej ma bezpośredni związek z estetyką zębów. Zaniedbania w postaci nieregularnego szczotkowania zębów sprawiają, że z czasem zęby zmieniają kolor, przybierając żółtą barwę.

Nawet jeśli codziennie szczotkujesz i nitkujesz zęby, dbając o higienę jamy ustnej pamiętaj o trzech istotnych czynnikach.

1) Bakterie, które powodują powstawanie płytki nazębnej, są główną przyczyną problemów z dziąsłami. Regularne szczotkowanie pastą zawierającą związki cyny oraz nitkowanie może pomóc w usunięciu płytki nazębnej i zapobiec nagromadzaniu się jej na zębach.

Istnieją również inne przyczyny problemów z dziąsłami.

2) Lekarstwa:

Wiele leków wydawanych na receptę i bez niej posiada efekt uboczny w postaci zmniejszenia ilości śliny, która w naturalny sposób wytwarzana jest w ustach. Ślina pomaga w zachowaniu czystych zębów poprzez kontrolowanie rozrostu bakterii. Zatem sprawdź listę efektów ubocznych swoich lekarstw
i zwracaj szczególną uwagę na swoje dziąsła, jeśli suchość w ustach jest wymieniona jako efekt uboczny.

3)  Odżywianie się:
Jeśli przestrzegasz modnej diety lub diety ubogiej w wapń
i witaminy B i C, możesz być w grupie zwiększonego ryzyka
pod względem problemów z dziąsłami.

Nawet u osób starannie dbających o zęby mogą wystąpić problemy związane ze zdrowiem jamy ustnej. Powszechnie uważa się tego rodzaju problemy za nieuniknione, ale ubytków, przebarwień, próchnicy lub kamienia nazębnego można uniknąć łatwiej, niż nam się wydaje.