Meet The Team Grid

 • lek.dent. Dawid Stanisławski
  lekarz dentysta Dawid Stanisławski, nr PWZ 2031199
  lek.dent. Dawid Stanisławski
  lekarz dentysta Dawid Stanisławski, nr PWZ 2031199

  Lekarz dentysta Dawid Stanisławski ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 2004 roku, natomiast staż podyplomowy odbył w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, a Lekarski Egzamin Państwowy zdał w 2005 roku. Pan doktor specjalizuje się w zabiegach stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, implantologii i protetyki. Doktor Stanisławski systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach, zwłaszcza z zakresu implantologii, protetyki i medycyny estetycznej.

 • lek.dent. Agnieszka Barańska
  Lek.dent. Agnieszka Barańska - endodoncja, nr PWZ 3000484
  lek.dent. Agnieszka Barańska
  Lek.dent. Agnieszka Barańska - endodoncja, nr PWZ 3000484

  Pani doktor zajmuje się w naszym gabinecie leczeniem kanałowym pod mikroskopem. W tym wymagającym leczeniu spokój i konsekwencja są kluczowe dla powodzenia.
  Doktor Agnieszka jest w trakcie specjalizacji ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W jej spokojnych rękach każdy pacjent może poczuć się na fotelu bezpiecznie.

 • lek. dent. Igor Kresa
  Igor Kresa - chirurgia stomatologiczna, nr PWZ 2648130
  lek. dent. Igor Kresa
  Igor Kresa - chirurgia stomatologiczna, nr PWZ 2648130

  Dr Igor Kresa stanowi dla naszego zespołu wsparcie chirurgiczne. Pan doktor wykonuje zabiegu w zakresie chirurgii stomatologicznej, periodontologii oraz implantologii. Ekstrakcje zębów zatrzymanych, zabiegi rekonstrukcji utraconych tkanek okołozębowych oraz protetyką na implantach.
  Jest w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej. 

 • asyst.stom. Tetiana Lytvyniuk
  Tetiana Lytvyniuk asystentka stomatologiczna
  asyst.stom. Tetiana Lytvyniuk
  Tetiana Lytvyniuk asystentka stomatologiczna

  Tetiana pracuje w naszym zespole jako asystentka stomatologiczna. Jej optymizm i pogodne nastawienie do rzeczywistości jest dla wszystkich zaraźliwy. Swoje obowiązki wypełnia sumiennie i bezkompromisowo.

 • lek.dent. Mikael Wojtczuk
  Mikael Wojtczuk lekarz dentysta, nr PWZ 3634701
  lek.dent. Mikael Wojtczuk
  Mikael Wojtczuk lekarz dentysta, nr PWZ 3634701

  Mikael jest naszym najmłodszym kolegą. Swoje wykształcenie zdobył w Szwecji, z której także pochodzi. Studiował na Karoliska Institutet w Sztokholmie.
  Swoją polską stomatologiczną przygodę zaczął od współpracy z ADENTem. Od pierwszej chwili zyskał sympatię tak zespołu jak i pacjentów.

  Mikael zajmuje się głównie protetyką, estetyczną rekonstrukcją zębów oraz chirurgia stomatologiczną w podstaswowym zakresie.

  Efter några år inom Folktanvården och som privattandläkare i en Stockholmsförort har det blivit dags att prova livet som tandläkare i Warszawa.
  Jag jobbar med framför allt konserverande behandlingar och protetik men även grundläggande kirurgi och endodonti.
  Välkommen med stora som små problem till en klinik med heltäckande behandlingsmöjligheter.

   

  Din svenska tandläkare i Warszawa.

   

 • lek. dent. Jolanta Rosiak
  Jolanta Rosiak lekarka dentystka, nr PWZ 9058781
  lek. dent. Jolanta Rosiak
  Jolanta Rosiak lekarka dentystka, nr PWZ 9058781
  Ukończyła AM w Poznaniu w latach 90. Staż zawodowy – ZOZ w Poznaniu. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Posługuje się w pracy mikroskopem endodontycznym, endometrem , kofedamem i narzędziami NiTi. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Specjalizuje się w leczeniu kanałowym, a także w leczeniu zachowawczym. Autorka wielu publikacji popularnonaukowych z dziedziny endodoncji. Włada biegle angielskim i hiszpańskim.
 • spec. orto. Anna Dobrowolska
  Anna Dobrowolska specjalistka ortodontka, nr PWZ 1658981
  spec. orto. Anna Dobrowolska
  Anna Dobrowolska specjalistka ortodontka, nr PWZ 1658981
  Ukończyła AM w Warszawie. Staż podyplomowy – ZOZ w Warszawie. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych szkoleń i kursów z zakresu ortodoncji i leczenia wad zgryzu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu Ortodoncji Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym młodzieży i dorosłych aparatami stałymi. Wieloletnie doświadczenie w leczeniu wad zgryzu aparatami stałymi i ruchomymi pozwala na poczucie bezpieczeństwa na fotelu u Pani doktor.
 • lek. dent. Małgorzata Staruch – Bukowska
  lekarka dentystka Małgorzata Staruch-Buchowska, nr PWZ 2552576
  lek. dent. Małgorzata Staruch – Bukowska
  lekarka dentystka Małgorzata Staruch-Buchowska, nr PWZ 2552576
  Specjalistka stomatologii zachowawczej i endodoncji.
  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykonuje zabiegi z zakresu stomatologi estetycznej, protetyki oraz drobne zabiegi z chirurgi stomatologicznej, swój zawód wykonuje z zamiłowaniem i pasją.
  W naszym gabinecie jest niezaprzeczalną specjalistką w estetycznej odbudowie zębów odcinka przedniego.

   

 • ortodoncja lek. dent. Joanna Krajewska
  lekarka dentystka,ortodoncja, nr PWZ 5284678
  ortodoncja lek. dent. Joanna Krajewska
  lekarka dentystka,ortodoncja, nr PWZ 5284678
  Absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej. W 2001 r. odbyła staż podyplomowy w Instytucie Stomatologii AM w Łodzi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, szczególnie z zakresu ortodoncji. W 2008 r. i w 2011 r. odbyła staże ortodontyczne na Uniwersytecie im. Palackeho w Ołomuńcu. Od 2007 r. specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej praktyce posługuje się pełną gamą aparatów ortodontycznych, w tym najnowocześniejszymi technikami, tj. aparatami językowymi, aparatami typu Clear Aligner oraz mikroimplantami. Zwraca szczególną uwagę na leczenie interdyscyplinarne, mające na celu pełną rehabilitację stomatologiczną pacjenta. Od 2012 r. związana, jako wolontariuszka, z Poradnią Ortodontyczną Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
 • asys.stomat. Anna Laudańska
  Anna Laudańska asystentka ortodontyczna
  asys.stomat. Anna Laudańska
  Anna Laudańska asystentka ortodontyczna
  Recepcjonistka, asystentka ortodontyczna w gabinecie dentystycznym ADENT. Ania zajmuje się ponad to koordynacją pracy gabinetu.

 

Leczenia kanałowe.

Jeśli próchnica jest zbyt głęboka, nawet po oczyszczeniu zęba przez dentystę, może dojść do uszkodzenia jego wnętrza i bakteryjnego zakażenia miazgi zęba.

Bakterie uśmiercają miazgę i szerzą się dalej w dól, w Narzędzia kanałowe wykorzystywane podczas leczenia w gabinecie dentystycznym ADENT w Warszawie.kanale/kanałach zęba do wierzchołka zęba wokół którego pojawia się stan zapalny. Zapalenie miazgi czy tkanek okołowierzchołkowych odpowiedzialne jest za odczuwanie „bólu zęba”.Siły obronne organizmu nie są w stanie dosięgnąć bakterii w miazdze zęba, dlatego to twój dentysta musi oczyścić jego wnętrze i wypełnić pustą przestrzeń po jej wcześniejszym oczyszczeniu. Po udanym leczeniu kanałowym ząb może zostać odbudowany i funkcjonuje normalnie jak przedtem.

Jak się to wykonuje?

Leczenie kanałowe -animacja

Leczenie kanałowe wymaga conajmniej dwóch wizyt. Na pierwszej wizycie usuwana jest próchnica lub stare wypełnienie. Następnie otwierana jest komora zęba w celu oczyszczenia jej wnętrza oraz kanału/kanałów z resztek chorej miazgi. Żeby chronić pole pracy od śliny zawierającej bakterie używana jest gumowa osłona zwana koferdamem.
Po oczyszczeniu wnętrza zakładana jest często odkażająca wkładka na okres około 14-21 dni . W tym czasie ząb zabezpieczony jest wypełnieniem tymczasowym..
Następnie wypełniamy kanał gutaperką, gumowatym materiałem zastępującym uszkodzone tkanki. Na sam koniec odbudowujemy ząb konwencjonalną plombą lub przy dużych uszkodzeniach koroną ceramiczną.

Czy to boli?

Leczenie kanałowe jest przerażającym zabiegiem dla większości pacjentów. Wiele osób jest często zaskoczonych bezbolesnym i szybkim przebiegiem leczenia. Zapalenie może przebiegać bezboleśnie jeśli bakterie całkowicie zniszczyły unerwienie zęba. Taki ząb zlokalizujemy radiologicznie lub w badaniu klinicznym przy pomocy testów żywotności zęba. Jeśli brak jest żywego unerwienia ząb jest pozbawiony czucia. Tym samym nasze działania są w pełni bezbolesne. Jeśli nerwy są ciągle żywe znieczulamy ząb znieczuleniem miejscowym.

Zabieg leczenia kanałowego jest wyzwaniem dla każdego dentysty. Trudne warunki anatomiczne kanałów korzeniowych – zakrzywienia, zwężenia, jak i komplikacje po wcześniejszym leczeniu – perforacje kanału, złamane narzędzia kanałowe, niedopełnione lub przepełnione kanały, wymagają przeprowadzenia leczenia kanałowego pod mikroskopem.

thumb_endometrLeczenie kanałowe to zabieg wymagający precyzji, dużego nakładu czasu i pracy. Zabieg ten ze względu na nakład pracy jaki i koszty zabiegowe nie należy do tanich procedur. Daje jednak możliwość uratowania własnego zęba i uniknięcia wykonywania wielokrotnie droższych procedur protetycznych czy implantologicznych.

Leczenie kanałowe, w szczególnych przypadkach, może wymagać wykonania w powiększeniu. Służy do tego mikroskop endodontyczny. right

 

Call Now Button